Ofis

Mimar Sinan Mah. Kösedayı Sok. Güleryüz Konak No:18 D:2 Üsküdar / İstanbul

Phone: +90 216 310 99 63
Email: info@musalhukuk.com

Hızlı İletişim

Çalışma saatleri / Pazartesi – Cuma / 09:00 – 18:00

Bizi hemen arayın 0 532 542 09 75

Denizli’deki Tahkim ve Arabuluculuk Konferansı Başarıyla Gerçekleşti

Türkiye Cumhuriyeti Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanlığı, İstanbul Tahkim Merkezi, Denizli Sanayi Odası ve Denizli Barosu’nun ortaklaşa olarak düzenlediği Tahkim Ve Arabuluculuk Konferansı, 17 Mayıs 2017 tarihinde 14:00-17:00 saatleri arasında Denizli Barosu Hizmet Binası Konferans Salonu’ nda gerçekleştirildi.

Konferans başlamadan önce, Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Dair Başkanı ve ISTAC Yönetim Kurulu üyesi Hakan ÖZTATAR, görevi başında iken 10 Mayıs 2017’de şehit düşen Denizli Başsavcısı Mustafa ALPER’in arabuluculuk belgesini, eşleri hanımefendi Hatıran ALPER’e takdim etmesinden sonra açılış konuşmalarına geçildi.

Denizli Barosu Başkanı Avukat Müjdat İLHAN ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat KEÇECİ konuşmalarında tahkim, arabuluculuk ve konferans hakkında bilgiler verdi.

Konferansın ilk bölümünde, İstanbul Tahkim Merkezi Başkanı Prof. Dr. Ziya AKINCI, İstanbul Tahkim Merkezi Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Rıfat BACANLI, İstanbul Tahkim Merkezi Genel Sekreteri Dr. Candan Yasan TEPETAŞ tarafından İSTAC Tahkim Kuralları konulu sunum gerçekleştirdi.

Konferansın ikinci bölümünde ise Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Daire Başkanı Hakan ÖZTATAR, Arabulucu-Avukat Neyir Şeyda MUSAL ve Consensus Arabuluculuk Merkezi’nden Arabulucu-Avukat İrfan Medet AKPINAR Arabuluculuk ve İstanbul Tahkim Merkezi Arabuluculuk Kuralları konusunda bilgiler verdikten sonra konferans sona erdi.

Kaynak: https://istac.org.tr/denizlideki-tahkim-ve-arabuluculuk-konferansi-basariyla-gerceklesti/