Ofis

Mimar Sinan Mah. Kösedayı Sok. Güleryüz Konak No:18 D:2 Üsküdar / İstanbul

Phone: +90 216 310 99 63
Email: info@musalhukuk.com

Hızlı İletişim

Çalışma saatleri / Pazartesi – Cuma / 09:00 – 18:00

Bizi hemen arayın 0 532 542 09 75

Zırva Kaynağından, Eksper Yalçın Kaya’ya mektup

Değerli meslektaşlarım, Hepinize iyi haftalar dilerim, geçen hafta Cuma SEİK toplantısı ve Cumartesi İzmir buluşması gerçekleşti. Benim için güzel bir hafta sonu oldu.

Öncelikle 29.11.2013 tarihinde yapılan SEİK toplantısı; tek gündem olan Asgari Ücret Tarifesi uygulamasının Rekabet Hukuku açısından değerlendirimesi konusunun işlendiği ve nihayetinde Rekabet kurumuna “MENFİ TESBİT VE MUAFİYET BAŞVURUSU” yapma kararı alınan güzel bir toplantı oldu.

Toplantıya SEİK in eksper üyeleri . SEİK daimi üyesi Sn. Ender YORGANCILAR ve TOBB Hukuk müşavirliği, SEİK danışmanı Av. Sn. Neyir MUSAL ve Sigortacılık Müdürümüz ve memurları da katıldı.

Konunun özeti yapıldıktan sonra , meslektaşlarımızın büyük bir bölümünün asgari ücret uygulamasında kendilerini yalnız hissetikleri ve uygulamada hukuki bir temel olursa kendileri için güvence olacağı talepleri karşısında TOBB nin de sorumluluğunun gereğini yaparak oybirliği ile Rekabet Kurumuna başvurma karaı aldık. Diğer bir deyişle TSB nin restini gördük.

Önümüzdeki hafta hukukçularımız çalışmasını bitirdikten sonra SEİK olarak Rekabet kurumuna “MENFİ TESBİT VE MUAFİYET” başvurusunu yapacağız bu karar 45-60 gün arasında sonuçlanacak , bizde bu karar çıkıncaya kadar Asgari Ücret uygulamasını erteledik. Bu kararla ilgili yazılar hepinize gelecek.

Bu arada Hazine de TSB yönetimi ile toplantımız 18.12.2013 günü Ankara’da yapılacak sektör gazetesi adı altında yazılan zırvalara inanmayın. Sektör gazetesi adlı zırva kaynağında ne yazık ki 29.11.2013 günü Eksper Engin ÖZAYDIN eksperlerinin genelinin hizmet kalitesinin düşük olduğunu söyleyen bir yazı kaleme almış daha acısı bu yazı SED web sayfasına da konmuş, meslektaşlarına ve mesleğe saygısı olmayan bir kişinin yazdıklarına hepinizin okuyup gerekli cevabı vereceğinizden eminim.Bu haftalık bu kadar yazı aceleye geldi hatalar için kusuruma bakmayın. Kalın Sağlıcakla.

Kaynak: https://www.sigortamedya.com.tr/zirva-kaynagi-ndan-eksper-yalcin-kaya-ya-mektup/